2009.05.24. 16:28
AudUsd: long, de honnan?
Hétvége van, a pihenés ideje, illetve lehetőség, hogy a trader rákukkantson a nagyobb idősíkok állására... Általános szabály, hogy az elemzés során a nagy idősík felöl kell haladni az alacsonyabbak felé, tehát a "big picture"-t is figyelembe kell venni! Most bemutatnék egy ilyen hétvégi elemzést, mely az AudUsd-ról szól.
Az első idősík a havi, melyet szerencsére elég ritkán kell megnézni, de talán most fontos lehet.
Ezen a charton az látható, hogy a nagy esés után, nagyon erős gyertyákkal jött/jön vissza. Ellenben bejelöltem azt a régiót, ami szerintem elég fontos lehet. Látható, hogy itt van a tavalyi nagy szakadás 50%-os fibo szintje, illetve több év (2004-06!!!) maximuma is itt található, tehát az én nézetemben egy nagyon erős ellenállás régió. Persze elmondható, hogy havi charton a tavalyi esés minden volt csak nem trendszerű, így nem feltétlenül lenne elvárható, hogy a fibo szintekről visszajöjjön, de mivel nem trade ajánlást teszek, hanem csak elemzést mutatok, így a lényeg az, hogy ez erős zóna.
Ezután ugorjunk át a hetes chartra. Ezt nem rakom fel, mert sok extra információval nem szolgál. Annyit lehet elmondani róla, hogy szintén erős, bullish gyertyákkal kapaszkodik fel, de látható rajta egy előzetes trend nélküli (tehát nem klasszikus!!!) dupla aljnak látszó forma is ,melynek az 1. célára szintén erősíti a kijelölt zónát.
Ebből a két idősíkból véleményem szerint azt a következtetést lehet levonni, hogy a pár rendkívül bullish, de már olyan szinteken van, ahol a friss longok nem biztos, hogy életképesek. Ez persze nem jelenti azt, hogy az alacsony idősíkon tevékenykedők, skalperek nem találhatnának long lehetőséget itt is, de ha egy nagyobb mozgást szeretnénk megfogni, akkor szvsz egy korrekciót érdemes lehet megvárni. Ezután jöjjön anapos, 4h-s chart, amiken kijelölöm a számomra megfelelő long pontokat.
A napos charton meghatároztam a számomra legfontosabb szinteket, trendvonalat és kékkel jelöltem azt a zónát, ahol longot keresném a napos chart alapján.
A 4h-s charton rajta hagytam a naposon bejelölt szinteket, így ennek köszönhetően a szürke ellipszis jött ki, ahol a potenciális longot keresném. A fibo-t szándékosan nem raktam fel a napos, illetve a 4h-s chartra, mert korábban felmerült már, hogy ez változhat, és mivel ez egy nagyobb hangvételű elemzés, így ezt csak emiatt nem szívesen frissíteném.
A bejegyzés tanulságaként azt lehet megfogalmazni, hogy egy devizapár iránya, tehát, hogy bullish, vagy bearish az csak egy elem, fontos még hogy honnan érdemes azt adott mozgást megjátszani (ahogy dT barátunk szokta mondani: timing and direction) és remélem a konkrét példán ezt sikerül is szemléltetnem.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Izi Fx 2009.05.24. 17:20:23
trader55 2009.05.24. 18:39:40
Köszönjük a munkádat!
Az első chart okozza nekem mindig a fejtörést: az ár abszolút bullish, viszont fontos fibo szinten van. Amennyiben a szint megfogja és visszafordul, nem nyitok, mert nem trendirány. Ha viszont áttöri, általában olyan elemi erővel teszi, hogy már csak egy jelentősen magasabb szinten lehet beszállni. Marad a buy stop megbízás, ezzel viszont az a gond, hogy nehéz a pontos helyét meghatározni. Nemegyszer volt már olyan, hogy hiába helyeztem el ráhagyással, akkor is csak a gyertya kanóca érte el, majd visszafordult.
Izi Fx 2009.05.24. 21:11:12
trader55 2009.05.24. 22:00:21
Buy stop:
Még nincs nyitott pozíciód, ez a "kezdő" megbízás. A jelenlegi ár fölött szeretnél vásárolni (ez pl. akkor logikus, ha megtörténik egy ellenállás áttörése és nem vagy gép előtt). Ekkor be tudsz tenni a jelenlegi árnál magasabb értékre buy megbízást. Amennyiben eléri a piac, ott kötődik. Ez a buy stop. FXPro-n van ilyen, Oandán is.
Természetesen ennek a kis kitérőnek semmi köze a pullback stratégiához. Én gyakran tradelek kitörést, így ez volt az első, ami nekem szembetűnt, mint lehetőség.
Izi Fx 2009.05.24. 22:06:23
trader55 2009.05.24. 22:11:55
Ilyen esetben a fibo fölé tenném, ahol már egyértelmű a kitörés. Konkrétumot hiába írnék, mert éppen erre utaltam, hogy a piac igen sokszor megtréfál. Felszúr, olyan mintha áttörné, majd visszafordul és eléri a tőkevédő stoppomat. A nagykönyv szerint csinálom, mégis vagy bejön, vagy nem.
trader55 2009.05.24. 22:14:11
Izi Fx 2009.05.24. 22:24:37
trader55 2009.05.25. 09:53:53
Látod, ezért mondtam egy előző kommentemben, hogy nem vagyok profi:)
...amikor a sikeres trading mentális tényezőiről beszélgettünk és a hozzászólásomat profizmussal jellemezted.:)
Sz_Balázs 2009.05.25. 14:37:19
Erről egyébként majd szeretnék irni a Piaci környezet sorozatomban, külön témát szentelek a kitöréseknek, amiben abszolut nem vagyok profi ezért szeretném ha majd Ti is hozzászólnátok.
Izi Fx 2009.05.25. 14:53:07
trader55 2009.05.25. 15:39:57
Talán az egyik ilyen szívatás a dupla top: hosszú felfelé trend után egy csúcs, korrekció, majd indul újra trandirányba. Beteszem a buy stoppot a csúcs fölé, majd az árfolyam áttöri, teljesül a vétel. Ezután azonnal visszafordul és kialakul egy gyönyörű dupla csúcs.
Izi Fx 2009.05.26. 09:19:57
trader55 2009.05.26. 09:45:47
Balázs új bejegyzéséből úgy látom, hogy ő csak konszolidációs szakasz esetén használ stop belépőt. Így az ötlet akár jó is lehet - range kitörés esetén. Csúcs-völgyeknél, ever high/low esetén marad a pullback.
Amúgy én Donchian kitörést tradelek leggyakrabban, ami általában szintén range után történik, így ebben nincs ellentmondás. Rengeteg próbálkozás után nekem ez jött be igazán, de a dupla topok sokszor megszívatnak.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal
UTOLSÓ KOMMENTEK